Havalandırma

Sayfa : | 1 |
Detay Bilgi

HÜCRELİ ASPİRATÖR
 
Hücreli aspiratörler egzost ve dönüş havası için ideal elemanlardır. Aspiratörün izoleli kabin içinde bulunması elektrik moturunu, kayış-kasnak mekanizmasını ve fanı dış hava şartlarından korumaktadır. Kabin sayesinde çift emişli radyal fanlar kullanılabilmekte ve bu sayede yer gereksinimleri minimuma indirilmektedir. Fan ve elektrik motoru grubu gerdirme tertibatlı özel kaide üzerine yerleştirilmekte ve bu kaide kabine yay izolatörler vasıtasıyla monte edilmektedir.
* Fanın atış ağzı da kabine esnek bağlantı parçası ile irtibatlandırılmaktadır. Kabin standart olarak 21mm poliüretan izoleli olarak imal edilmektedir. Bu izolasyon ısı kaybını minimuma indirdiği gibi vantilatörün yarattığı sesi de büyük ölçüde sönümlemektedir.
* İsteğe bağlı olarak kabinili aspiratörün emiş ağzına kapama damperi, filtre gibi elemanlar konulabilmekte veya elektrik motoru kabin dışına monte edilebilmektedir. 
Detay Bilgi

KANAL TİPİ SUSTURUCULAR
 
Susturucular vantilatör ve aspiratör gibi havaya hareket veren elemanlarla kanallarda muhtemel aşırı hızdan kaynaklanan sesin seviyesini standartlarda müsaade edilen seviyede tutmak, gereğinden fazla olan ses şiddetini sönümlemek için tasarlanmış elemanlardır. Dikdörtgen kesitli ve yuvarlak kesitli olmak üzere iki ana tipte üretilmektedirler. Dikdörtgen kesitli olanlar 100mm bölme kalınlığı ve 200mm bölme kalınlığı olmak üzere iki tiptedirler. 100mm’lik bölmeli susturucuların yerleştirilmesi 40 ila 100mm aralıkla, 200mm bölme kalınlığında olanların yerleştirilmesi ise 80 ila 200mm aralıkla yapılmaktadır.
 
Susturucuların tamamının gövde, bölme ve flanşları galvaniz sactan yapılmakta, dolgu malzemesi olarak 50kg/m3 yoğunlukta, preslenmiş cam yünü kullanılmaktadır. Satıhlar ilaveten vibrocam ile kaplanmış olup 20m/s hava hızına dayanabilmektedir. Modellerinde bölme yüzeyinin yarısı perfore malzeme ile diğer yarısı ise galvanizli sac ile kaplanmaktadır. Diğer modeller de susturucu sathının tamamı perfore malzeme ile kaplanmaktadır.